Hakkımızda

Karadeniz Teknik Üniversitesi Web Televizyonu, Mayıs 2015 tarihinde rektörlük bünyesinde, yayın için gerekli donanım ve teknik cihazların alınmasıyla ve teknik alt yapının tamamlanmasıyla birlikte kısa sürece ciddi bir yayın kuruluşu haline gelmiştir. Öncelik eğitim olmak üzere, Kasım 2015 tarihinden itibaren yayınlanacak programlar belirlenmeye ve bu programlara yönelik çalışmalara başlanmıştır. 2016 yılının başlarında başta İletişim Fakültesi öğrencileri olmak üzere, yayında ve yapımda görevlendirilecek öğrenciler seçilerek, 8 Şubat 2016 tarihinden itibaren programlar bant yayını olarak yayınlanmaktadır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Web Televizyonu’nun yayın ve programcılıktaki temel amacı öğrencilere yönelik olmasıdır. Programlar ve yayınlar danışman hocaların kontrol ve desteğiyle birlikte, öğrenciler tarafından hazırlanıp sunulmakta olup, öğrencilere hem teorik hem de uygulamaya yönelik eğitimlerin verilmesi ön görülmektedir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Web TV, genel yayıncılık ilkelerini mesleki ahlak anlayışıyla birlikte ulusal ve uluslararası kabul edilmiş yasa ve kanun kodlarını benimseyerek yola çıkmıştır. Yayın konusunda eğitim kurumuna bağlıdır ve temel amacı da öğrencilere yönelik eğitimdir, bu nedenle televizyon yayıncılığı konusunda yasal zorunluluklara uymasının yanı sıra aynı zamanda mesleğin etik anlayışına gönüllü olarak katılımcı bir yayın politikası izleyerek, mesleğin saygınlığı ve güvenirliğini temel alarak çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Öğrencilerine, sektör için gerekli yayıncılık ilkeleri ve teknik alt yapıyla birlikte gerekli vizyon, bilgi ve beceriler edinmesi konusunda imkanlar sunarak; geleceğin program yapımcısı, sunucusu, kameramanı, yönetmeni, ses operatörü, ışıkçısı, vb. olacak bireyleri yetiştirmektedir. Henüz yeni başlayan; ancak hızla ilerleyen bu eğitim süreci, geleceğin öncü yayıncı kuruluşlarından biri olacaktır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Web Televizyonu 8 Şubat 2016 tarihinden itibaren 16:00 - 20:00 saatleri arasında yayın yapmaktadır. Televizyon yayın süresinin önemli bir kısmını akademik yayınlar ve kültür sanat programları oluşturmaktadır. Sabah, gündüz ve akşam kuşağındaki programlar öncelikle eğitim olmak üzere; sağlık, kültür ve sanat, spor, müzik ve eğlence türünde programlarının yanı sıra, belgesel, seminer, konferans gibi programlar ve bu programların tekrarından oluşmaktadır.

Vizyon

KTÜ TV, yayın ilkelerini, etik ahlak ve anlayış doğrultusunda ulusal ve uluslararası yasa ve kurallar çerçevesinde belirleyerek; eğitim, bilim, teknoloji, kültür, sanat ve spor alanlarında öncü haber kaynağı olarak hizmet vermeyi kendine vizyon edinmiştir. Yayın, program ve haber alanındaki etkinliğin yanı sıra temel amacı olan öğrencilere yönelik eğitim, KTÜ TV'nin her zaman varoluş temeli ve vizyonu olacaktır.

Misyon

Karadeniz Teknik Üniversitesi Televizyonu (KTÜ TV), kuruluşu itibariyle ülkemizin 4. Üniversitesi olan Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin daha tercih edillebilir bir üniversite olduğunu ulusal ve uluslararası yayınlarla göstermeyi misyon edinmiştir.

KTÜ TV, kaliteli ve özverili hocalarımın önderliğinde vebu alanda çalışmak isteyen istekli, ekip ruhuna sahip öğrencilerimizşe birlikte; doğru, güvenilir, insan haklarına saygılı, yenilikçi, katılımcı, şeffaf, çevreye ve toplumsal olaylara karşı duyarlı, etik bir yayıncılık anlayışına sahip olmasının yanı sıra, birçok alanda gittikçe daha da çok güçlenen alt yapısıyla dünyayla uyumlu bir üniversite televizyonu olmayı kendine amaç edinmiştir.

KTÜ TV'nin temel misyonu; öğrencilerimizin eğitimlerine ve kendilerini yetiştirmesine katkı sağlamak, kurum içi gelişim ve paylaşımı arttırmak, yapılan bilimsel proje, faaliyet ve çalışmaları ulusal ve uluslararası alanda duyurarak daha geniş öğrenci kitlelerine ve mezun öğrencilerine ulaşımını desteklemek ve birçok alandaki bilimsel, teknik, sosyal ve kültürel etkileşimleri toplum ile buluşturmak, bölümler arası bilgi alış-verişini sağlamak, üniversitemizin fakülte ve bölümlerini gerek üniversite içinde gerekse üniverswite dışında tanıtmaktır.

Canlı Yayın

İletişim

Karadeniz Teknik Üniversitesi Web Televizyonu

KTÜ TV

Telefon:

Telefon:

Fax:

Email:

Adres:

+90 462 377 1830

+90 462 377 1812

+90 462 377 1831

tv@ktu.edu.tr

KTÜ Web TV

Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kanuni Kampüsü

61080 Üniversite Mahallesi, Ortahisar

Trabzon / TÜRKİYE